Kursy tańca

Rokrocznie począwszy od 1.X rozpoczynają się jesienno-zimowe kursy tańca dla początkujących, które trwają do końca kwietnia. Całość kursu to około 30 zajęć 1x w tygodniu przez okres półroczny.

Zalety nauki w grupie

Podczas kursów tanecznych pary nabywają umiejętności poruszania się z gracją i elegancją ruchu. Nabywają pewności siebie oraz zadowolenia stricte z tańca i nowo poznanych tańców i układów tanecznych. Ponadto możliwość poznania z innymi osobami sprawia także wiele satysfakcji, z czego w późniejszym okresie zawiązują się trwałe przyjaźnie.

Metody nauczania

Podczas jesienno-zimowych kursów dla par początkujących metodyka jest bardzo prosta i przyjazna, bowiem nasza szkoła cechuje się ciepłą i wręcz rodzinną atmosferą. Dla każdej z osób nauczyciel ma czas podczas takich zajęć. Najpierw pokazane są kroki z danego tańca, następnie nauka na „sucho” bez połączenia w pary. Potem nadal osobno, jednakże z podkładem muzycznym a na końcu w połączeniu w pary już z podkładem muzycznym. Jako przerywnik między poszczególnymi tańcami proponowane są zabawy taneczne w grupie jako np taniec synchroniczny.

Jakich efektów można się spodziewać

Systematyczność uczestniczenia w zajęciach powoduje znajomość wszystkich tańców towarzyskich, elegancję poruszania się, zgrabną sylwetkę i pewność siebie na wszystkich parkietach świata. Także rozpoznawalność rytmów tanecznych, prawidłowe rozliczanie i ogólnie zadowolenie z tańca.