Historia szkoły tańca

Szkoła Tańca „GRYF” powstała 1.09.1997 a założycielem i nauczycielem jest Katarzyna Urbańska dyplomowana nauczycielka tańca towarzyskiego, która pod kierunkiem najlepszych nauczycieli w Polsce ukończyła dwuletnie studium tańca towarzyskiego w Warszawie. Początek kursów tanecznych

odbywał się naborami na Prawobrzeżu Szczecina i cieszył się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży.

Wieloletnia współpraca odbywała się ze Szkołą Podstawową nr 65, w której to swoje pierwsze kroki stawiali młodzi adepci szkoły tańca a dziś niejednokrotnie najlepsi tancerze na parkietach turniejowych. Szkoła „GRYF” rozszerzyła wówczas swoją działalność na miasta poza Szczecinem, takie jak Pyrzyce, Banie, Dolice, Gardno, Nowogard i wiele innych mniejszych miasteczek, w których świetnie rozpropagował się taniec towarzyski.

Na przestrzeni 1997-2007 Szkoła „GRYF” zorganizowała kilkdziesiąt ogólnopolskich turniejów tańca towarzyskiego dla młodzieży w klasach tanecznych E-B.

Dużą popularnością cieszyły się letnie obozy taneczne, na których panowała dobra atmosfera a zajęcia taneczne prowadzili najlepsi nauczyciele tańca w Polsce zatrudnieni przez Katarzynę Urbańską.

Od roku 2005 do szkoły zaczęły zgłaszać się pary narzeczeńskie, które chciały nauczyć się pięknie tańczyć podczas własnego wesela i tym samym dobrze wypaść podczas pierwszego tańca. Pomysł na taką właśnie naukę podsunęła właścicielka comiesięcznego magazynu Para Młoda i wypromowała Szkołę Tańca „GRYF” jako jedyną wówczas na rynku w Szczecinie, która zajmowala się parami narzeczeńskimi.

Coraz więcej par narzeczeńskich korzystało z nauki tańca w tej szkole. Przez okres dekady wyszkolonych zostało ponad 2000 par ślubnych a zajęcia te cieszą się dobrą renomą aż do dnia dzisiejszego. Gryf przekształcił swoją działalność z nauczania dzieci i młodzieży na nauczanie par i osób dorosłych.

Metody pracy

Metodyka pracy polega na rozpropagowywaniu tańca towarzyskiego wśród dorosłych. Taniec, jako synteza muzyki, ruchu i działań grupowych. Taniec integracyjny jako narzędzie np. budowania wspólnoty. Taniecto zabawa, czynny wypoczynek. Spełnia rolę środka usprawniającego ludzką motorykę, wpływając na rozwój sprawności fizycznej, staje się sposobem kształtowania precyzji ruchowej, gracji – pięknego ruchu.

W tańcu relaksujemy się, odpoczywamy – regenerujemy siły i tworzymy wokół siebie pozytywną energię.

Zalety oferty

Szkoła Tańca „GRYF” posiada swoją niezależną kameralną salkę taneczną, gdzie w dogodnych warunkach świetnie można spędzić czas. Zajęcia są elastycznie układane pod dane grupy par i co ważne są to małe grupy taneczne liczące do 8 osób, więc tym samym nauczyciel tańca ma czas dla każdej osoby podczas zajęć, niemal jak w toku nauczania indywidualnego.

Korzyści

Szkoła Tańca nierozerwalnie jest wierna tańcowi towarzyskiemu, który jest bardzo elegancki i pozwala kształcić świadomość własnego ciała, wzmaga koordynację ruchową, usprawnia ciało, wzmaga poczucie rytmu i uwrażliwia na muzykę, wpływa na ogólne umuzykalnienie, uczy dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi, nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu.